Plien van Bennekom
Uit Theaterencyclopedie
| Plien van Bennekom | ||
| Algemene informatie | ||
| Geboren | Baarn, 20 maart 1971 | |
| Land | Nederland | |
| Beroep | Cabaretier | |
Inhoud |
Biografie
Plien van Bennekom (Baarn, 20 maart 1971) is een Nederlands cabaretière. Samen met Bianca Krijgsman vormt ze het cabaretduo 'Plien & Bianca'.
Op jonge leeftijd houdt ze zich al bezig met toneel en muziek. Naast het atheneum doet ze aan jazzballet, ze zit bij een koor en heeft pianoles. Als ze een optreden van Brigitte Kaandorp heeft gezien, besluit ze om na het atheneum naar de Academie voor Kleinkunst in Amsterdam te gaan, waar ze Bianca Krijgsman ontmoet. Ze studeren beiden af in 1993 in een goede lichting met onder andere Acda en de Munnik, Lucretia van der Vloot en Ellen ten Damme. In 1996 winnen ze als Plien & Bianca de jury- en de publieksprijs op het Cameretten-festival.
Samen met Bianca Krijgsman heeft ze enkele succesvolle cabaretprogramma's gemaakt plus de televisieserie Zaai bij de VPRO. Deze serie leidde uiteindelijk tot de theatervoorstelling Biks, die hun grote doorbraak zou worden. Daarnaast speelde Plien van Bennekom in de musicals 'Willeke' en 'Carlie'. Samen met Owen Schumacher en Paul Groot speelden zij in het theaterprogramma Stessen. Sinds 2004 speelt zij ook mee in het satirisch programma Koefnoen.
Theater/Dans
Voor een overzicht van alle voorstellingen zie: Alle voorstellingen van Plien van Bennekom
Film
- Minoes (2001) - Buurvrouw
- Afblijven (2006) - Lerares
- 'n Beetje Verliefd (2006) - Vonne
- Moordwijven (2007) - Marilou
- Spion van Oranje (2009) - Heidi
TV
Overig
Imitaties
- Chazia Mourali in Char
- Bonnie St. Claire
- Kathleen Aerts van K3
- Anky van Grunsven
- Tooske Ragas-Breugem, als presentatrice van "Het Gouden... Ding" op oudejaarsavond 2005
- Fiona Hering (RTL Boulevard modekenner)
- Floortje Dessing
Typetjes
- Presentatrice 'Hallo Heiland'
- Presentatrice 'Feitje Ampersand'
- Monique in 'Joris en Monique'
Trivia
- Annick Boer is een nichtje van Plien van Bennekom
